OtoWorks, otomotiv dünyası aktörlerinin birbirleriyle daha etkin çalışmasını sağlar...

OtoWorks Kimdir?

Sektörün çekirdeğinde yetişmiş ve her biri kendi alanlarında uzman olan otomotiv profesyonelleri tarafından kurulmuş olan OTOWORKS otomotiv bilişim firması, sektörümüzün tüm taraflarını (distribütör-bayi-özel servis-tedarikçi-filo kiralama) bir araya getirecek internet temelli platformlar oluşturarak sektöre bütünsel fayda yaratmayı amaçlamaktadır. Özetle, otomotiv sektörü için internet teknolojileri üreten bir firmayız. Kiralama firmalarının tüm operasyonlarını yönetebileceği rakipsiz bir ERP platformu, yine kiralama firmalarının anlaşmalı servisleriyle arasındaki işlemleri en verimli şekilde gerçekleştiren Türkiye'nin bu konudaki ilk ve tek ticaret platformu ve son olarak ta tüm markalarda uygun fiyatlı orijinal yedek parça tedariği yapan bir B2B e-ticaret sitesi Otoworks'ün ürünler yelpazesinde başlangıçta sunulan yeni nesil üç ayrı altyapı çözümüdür. Otoworks'ün varoluş sebebi ve anlamı; "Otomotiv Dünyası aktörlerinin birbirleriyle daha etkin çalışmasını sağlamak"tır.

project

1965 yılında Ankara’da doğan Tarakçıoğlu, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1988 yılında Sabancı Holding’de başlayan Tarakçıoğlu, sırasıyla Opel Türkiye, Hyundai Assan ve İsotlar Grup'ta uzun yıllar Satış Sonrası Hizmetler Saha Operasyonları Müdürü, Satış Müdürü, Genel Müdür ve CEO görevlerinde bulunmuştur. Kendi yolunu çizmeye 2011 senesinin ikinci yarısında karar veren Tarakçıoğlu, bilgi ve birikimini kurduğu danışmanlık şirketi yoluyla sektöre transfer ederken, aynı zamanda da gelecek stratejilerini biçimlendirmek üzere Otoworks’e katılmıştır.

project

1968 yılında İstanbul’da doğan Bertan, lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra İTÜ’de Makina Mühendisliği eğitimi aldı. Renault, Subaru ve Volkswagen markalarında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı pozisyonlarda yöneticilik yaptıktan sonra 2002 senesinde Gerçek Otomobilcilik’te Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Opel, Chevrolet ve Ford markalarında satış sonrası komite üyeliklerinde bulundu. 2009 senesi içerisinde Gerçek Otomobilcilik’teki görevinden ayrılarak otomotiv konusunda uzmanlaşmış bir yazılım firması olan Otoworks’ü kurdu.project

1975 yılında Çanakkale’de doğan Burçak, lise eğitimini İzmir’de Özel Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra Avusturalya’da Edith Cowan Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı. Çeşitli firmalarda program geliştirme görevlerinde bulunduktan sonra 2001 yılında Türkiye’ye döndü ve otomotiv yazılımları üzerine odaklandı. 8 yıl Gerçek Otomobilcilik’te Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevinde bulundu. 2009 senesi içerisinde Gerçek Otomobilcilik’teki görevinden ayrılarak otomotiv konusunda uzmanlaşmış bir yazılım firması olan Otoworks’ü kurdu.